Informacje parafialne

Tel. 65 545 20 20

www.facebook.com/fara.rawicz

Informator Parafialny

Msze Św. w dni powszednie:  o  godz. 700, 830 i 1830 w poniedziałek 31 sierpnia br. o godz. 1730 i 1830

Msze Św. w niedzielę: ogodz. 700, 830,930,1100,1200,1600 i 1830

Okazja do spowiedzi: w dni powszednie pół godziny przed każdą  Mszą Św. w niedzielę podczas wszystkich Mszy Św. za wyjątkiem Mszy Św. o godz. 1100.

Stały Konfesjonał: w piątki – przed południem od godz. 700 do godz. 1200 a po południu od godz. 1400 do godz. 1900. W I piątki miesiąca przed południem od godz. 700 do godz. 1200a po południu od godz. 1500 do godz. 1900.

Biuro Parafialneczynne jest codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 900 do godz. 1200, oraz w czwartek dodatkowo po południu od godz. 1500 do godz. 1800.

Biuro Parafialne dla narzeczonych czynne w środę  od godz. 1600 do godz. 1700.

Katecheza przed Chrztem Św. dla Rodzicówdziecka i  chrzestnych odbywa się indywidualnie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania. Instrukcja liturgiczna w piątek przed chrztem.

Wezwanie do chorego – tel. 507 495 874 (do chorego wzywamy za życia)

Kliknij, aby zobaczyć cały tekst

26.06.2016 r. Ogłoszenia Parafialne

XIII Niedziela Zwykła – 26 VI 2016 r.

Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego do czwartku włącznie o godz. 18.00
Uroczystość wprowadzenia relikwii Św. Jana Pawła II na Mszy Św. o godz. 12,oo, uroczystość rozpoczyna się przy pomniku Św. Jana Pawła II na plantach.
Dzisiaj składka w kościele przeznaczona jest na nasze prace parafialne
Ukazuje się nowy numer naszej gazetki parafialnej Genezaret, zachęcamy do jej nabywania.

WTOREK (28 czerwca 2016) – wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika
- Odmawiamy nieustający różaniec, każdy o wyznaczonej godzinie.
- Msza za Ojczyznę – od wspólnot różańcowych o godz. 7,oo
- Po Mszy Różaniec w intencji Ojczyzny.

ŚRODA (29 czerwca 2016) – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła - Msze św. o godz. 7,oo, 8,3o, 10,oo, 16,oo i 18,3o
- Taca w kościele przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej
- Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej Rawickiej o godz. 2100.

CZWARTEK (30 czerwca 2016)
- Różaniec za kapłanów o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne o godz. 17,3o

I PIĄTEK miesiąca (1 lipca 2016)
-Spowiedź dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych od godz. 16,oo do godz. 17,oo, Komunia św. co pół godziny podczas spowiedzi.
- Spotkanie modlitewne Rycerzy Św. Michała Archanioła o godz. 17,oo w salce.
- Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18,oo
- Msza wynagradzająca do NSPJ – od Matek Różańcowych o godz. 18,3o
Od piątku wakacyjny układ Mszy św.;

w lipcu i w sierpniu Msze św.:
- w niedziele: o godz. 7,oo, 8,3o, 9,3o, 11,oo, 12,oo, 18,3o i 20,3o
- w dni powszednie Msze św.: o godz. 8,3o i 18,3o

I SOBOTA miesiąca (2 lipca 2016)
- Różaniec fatimski z rozważaniem, po Mszy św. o godz. 8,3o
- Odwiedziny chorych i starszych w domach po Mszy o godz. 8,3o, zgłaszać można w Biurze Parafialnym lub w Zakrystii do czwartku włącznie.

NIEDZIELA (3 lipca 2016)
Msza za zmarłych Ojców Różańcowych o godz.9,3o, po Mszy zebranie Ojców w Salce Św. Cecylii na Probostwie.

Bank Odzieży czynny jest w czwartki od godz. 16,3o do godz. 17,oo przy Domu Katolickim.

Rezerwacja terminów Mszy Św. na rok 2017 – Można już rezerwować terminy Mszy Św. na przyszły rok, rezerwacji dokonujemy tylko w Biurze Parafialnym, nie przyjmuje się rezerwacji telefonicznych.

Wyjazd do Złotego Stoku - Zebranie rodziców dzieci, które jadą na obóz do Złotego Stoku odbędzie się w czwartek 7 lipca br. o godz. 17,oo, w salce. Na zebraniu należy uzupełnić koszty wyjazdu.

Pielgrzymka do Górki Duchownej odbędzie się 23 sierpnia, w dniu modlitwy za chorych (wtorek) wjazd o godz. 8,3o spod Neptuna. Zgłoszenia i wpłaty do dnia 15 lipca u Pani Bożeny Nawrot po wieczornej Mszy św. koszt 20 zł.

Kurs Przedmałżeński będzie się odbywał w Lesznie w kościele Św. Kazimierza (obok Kauflandu) w dniach od 04 do 09 lipca 2016 r. o godz. 19.00 w kościele.

Rocznice zawarcia Sakramentu Małżeństwa obchodzą: 1 rocznicę Marzena i Łukasz Gruszka, 25 rocznicę Beata i Mirosław Marzęccy, 40 rocznicę Anna i Mieczysław
    - BOŻE, KTÓRY JESTEŚ MIŁOŚCIĄ, błogosław im na dalsze lata i nieustająco otaczaj opieką ich rodziny.

Sakrament Chrztu Św. udzielany jest w naszej parafii zasadniczo w I i III niedzielę miesiąca podczas niedzielnej Mszy Św. z ważnej przyczyny chrzest może się odbyć w pozostałe niedziele, ale zawsze podczas Mszy Św. Chrzest załatwia się w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania, należy przedstawić urzędowy Akt Urodzenia dziecka, jeśli chrzestni są z poza parafii należy przedstawić zaświadczenia, że te osoby mogą być chrzestnymi. Chrzestnymi mogą być osoby wierzące i praktykujące, czyli uczestniczące w niedzielnej Mszy Św. Jeśli chrzestny przebywa poza granicami kraju winien przedstawić zaświadczenie wydane przez Polską Misję Katolicką, lub parafię na terenie której zamieszkuje. Chrzestnymi nie mogą być osoby które świadomie z własnej winy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy Św. lub żyją w niesakramentalnych związkach małżeńskich.

Pielgrzymko wycieczka do Włoch – parafia nasza organizuje pielgrzymko wycieczkę autokarową do Włoch w dniach 19 – 26 października br. Koszt: 1770 zł i 90 €.
W programie wyjazdu znajdują się następujące miejsca: Wenecja, Asyż, Cascia – sanktuarium Św. Rity, Rzym, Siena i Madonna Della Corona.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej – w przyszłym roku w marcu planowane jest zorganizowanie pielgrzymki do Ziemi Świętej.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii misjonarza z Madagaskaru Ojca Stefana Szyminiaka, który już 36 lat pracuje na misjach na Madagaskarze, z tej okazji przed kościołem będzie zbiórka ofiar na pomoc dla misji na Madagaskarze.

Zdjęcia z Uroczystości I Komunii Św. można zamawiać u Pana Marka Heinze