Slide item 1

Proboszcz parafii

Ks. kan. Wojciech Prostak

Dzień 1

Zbiórka uczestników pielgrzymki, przejazd autokarem na lotnisko i następnie wylot do Tel Awiwu. Po przylocie do Izraela transfer do hotelu w Betlejem, gdzie spędzimy wszystkie noclegi.

Dzień 2

Cały dzień zostanie przeznaczony na poznawanie Jerozolimy. Zwiedzanie rozpoczniemy od Góry Oliwnej, gdzie zobaczymy Kościół Ojcze Nasz, a także Kościół Dominus Flevit i Ogród Oliwny z Bazyliką Agonii oraz Grotą Zdrady. Dalej udamy się do starej Jerozolimy, gdzie przy Kaplicy Biczowania rozpoczniemy nabożeństwo drogi krzyżowej (wedle tradycji jest to ta sama droga, którą przeszedł Jezus Chrystus dokonując naszego odkupienia w dniu męczeńskiej śmierci na Golgocie). W trakcie drogi krzyżowej będziemy na Golgocie oraz przy Grobie Pańskim. Po zwiedzeniu Bazyliki Grobu przewidziany jest czas wolny na Starym Mieście.