Informacje parafialne

Tel. 65 545 20 20

www.facebook.com/fara.rawicz

Informator Parafialny

Msze Św. w dni powszednie:  o  godz. 700, 830 i 1830 w poniedziałek 31 sierpnia br. o godz. 1730 i 1830

Msze Św. w niedzielę: ogodz. 700, 830,930,1100,1200,1600 i 1830

Okazja do spowiedzi: w dni powszednie pół godziny przed każdą  Mszą Św. w niedzielę podczas wszystkich Mszy Św. za wyjątkiem Mszy Św. o godz. 1100.

Stały Konfesjonał: w piątki – przed południem od godz. 700 do godz. 1200 a po południu od godz. 1400 do godz. 1900. W I piątki miesiąca przed południem od godz. 700 do godz. 1200a po południu od godz. 1500 do godz. 1900.

Biuro Parafialneczynne jest codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 900 do godz. 1200, oraz w czwartek dodatkowo po południu od godz. 1500 do godz. 1800.

Biuro Parafialne dla narzeczonych czynne w środę  od godz. 1600 do godz. 1700.

Katecheza przed Chrztem Św. dla Rodzicówdziecka i  chrzestnych odbywa się indywidualnie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania. Instrukcja liturgiczna w piątek przed chrztem.

Wezwanie do chorego – tel. 507 495 874 (do chorego wzywamy za życia)

Kliknij, aby zobaczyć cały tekst

03.07.2016 r. Ogłoszenia Parafialne

XIV Niedziela Zwykła – 03 VII 2016 r.

Dzisiaj gościmy w naszej parafii Misjonarza z Madagaskaru, Ojca Stefa Szymoniaka, który 36 lat pracuje już na Madagaskarze, pomaga ludziom chorym i biednym. Przed kościołem zbiórka ofiar na pomoc dla misji w której pracuje Ojciec Stefan Szymoniak.
Nieszpory o godz. 18,oo.
Przypominamy, że w czasie wakacji od 01 lipca do 31 sierpnia Msze Św. w dni powszednie o godz. 8,3o i o godz. 18,3o, natomiast w niedzielę Masze Św. o godz. 7,oo, 8,3o, 9,3o, 11,oo, 12,oo, 18,3o i 20,3o.

WTOREK (5 czerwca 2016)
- Śpiewanie Godzinek ku czci Św. Michała Archanioła o godz. 18,oo w kościele.
- Spotkanie modlitewne czcicieli Św. Aniołów – w kościele po Mszy św. o godz. 18,3o.

ŚRODA (6 czerwca 2016) – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
- Nowenna do MBNP o godz. 18,oo
- Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej Rawickiej o godz. 2100.

I CZWARTEK miesiąca (7 czerwca 2016)
- Różaniec za kapłanów o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne o godz. 17,3o
- Godzina Święta o godz. 18,oo

PIĄTEK (8 czerwca 2016) – wspomnienie św. Jana z Dukli
- Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18,oo

NIEDZIELA (10 czerwca 2016)
Msza za zmarłe Matki Różańcowe o godz. 8,3o

Podziękowania: Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w miniona niedziele na nasze prace parafialne, wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców polecamy opiece i wstawiennictwo Św. Antoniego.

Bank Odzieży jest czynny w czwartki od godz. 16,oo do 17,oo przy Domu Katolickim.

Zebranie rodziców dzieci, które jadą na obóz do Złotego Stoku odbędzie się w czwartek 7 lipca o godz. 17,oo, w salce. Na zebraniu należy uzupełnić koszty wyjazdu.

Pielgrzymka do Lichenia – W niedzielę 10 lipca br. Ojcowie Żywego Różańca organizują pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Koszt 45 zł, zapisy u Panów Cyryla Matuszewskiego i Ryszarda Budzynia. Wyjazd o godz. 7,oo spod NEPTUNA

Zdjęcia z bierzmowania można nabywać w kruchcie naszego kościoła.

Płytę z filmem o naszej Archidiecezji Poznańskiej można otrzymać za darmo w kruchcie kościoła

Genezaret – przed kościołem do nabycia nowy wakacyjny numer naszej gazetki parafialnej „Genezaret”

Rocznice zawarcia Sakramentu Małżeństwa obchodzą: 25 rocznicę: Ryszard i Iwona Siecla - BOŻE, KTÓRY JESTEŚ MIŁOŚCIĄ, błogosław im na dalsze lata i nieustająco otaczaj opieką ich rodziny.

Pielgrzymko - wycieczka do Włoch – parafia nasza organizuje pielgrzymko - wycieczkę autokarową do Włoch w dniach 19 – 26 października br. Koszt: 1770,- zł i 90 €.
W programie wyjazdu znajdują się następujące miejsca: Wenecja, Asyż, Cascia – sanktuarium Św. Rity, Rzym, Siena i Madonna Della Corona. Zapisy w Biurze Parafialnym.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej – w roku 2017 w pierwszej połowie marca planowane jest zorganizowanie pielgrzymki do Ziemi Świętej. Wyjazd potrwa 8 dni, przewidywany koszt to 2150,- zł i 380 $.

Sakrament Chrztu Św. udzielany jest w naszej parafii zasadniczo w I i III niedzielę miesiąca podczas niedzielnej Mszy Św. z ważnej przyczyny chrzest może się odbyć w pozostałe niedziele, ale zawsze podczas Mszy Św. Chrzest załatwia się w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania, należy przedstawić urzędowy Akt Urodzenia dziecka, jeśli chrzestni są z poza parafii należy przedstawić zaświadczenia, że te osoby mogą być chrzestnymi. Chrzestnymi mogą być osoby wierzące i praktykujące, czyli uczestniczące w niedzielnej Mszy Św. Jeśli chrzestny przebywa poza granicami kraju winien przedstawić zaświadczenie wydane przez Polską Misję Katolicką, lub parafię na terenie której zamieszkuje. Chrzestnymi nie mogą być osoby które świadomie z własnej winy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy Św. lub żyją w niesakramentalnych związkach małżeńskich.