W
Rawiczu odbyły się uroczystości Objawienia Pańskiego, które zakończyły się śpiewaniem kolęd przed żłóbkiem zbudowanym przed rawickim Ratuszem. Najpierw w obu kościołach rawickich parafii odbyły się Msze św., po których z Fary wyruszył barwny korowód ulicami miasta do kościoła A. Boboli. Stamtąd wierni obu parafii wspólnie udali się na Rynek.
Podczas Mszy św., odprawionej przez ks. Michała Zamelka, zgromadzeni w kościele w kazaniu usłyszeli genezę święta Trzech Króli. W liturgii uroczystość ta wiąże się nierozerwalnie z Bożym Narodzeniem. Ewangelia św. Mateusza mówi o Magach, albo według innych tłumaczeń - Mędrcach ze Wschodu, którzy idąc za gwiazdą przybyli do Jerozolimy i Betlejem szukając nowo narodzonego króla żydowskiego: "Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę".
Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza, symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Trzej królowie być może byli astrologami, którzy ujrzeli gwiazdę - znak narodzin Króla. Jednak pozostanie tajemnicą, w jaki sposób stała się ona dla nich czytelnym znakiem, który wyprowadził ich w daleką i niebezpieczną podróż do Jerozolimy. Herod, podejmując ich, gdy dowiaduje się o celu podróży, uznał, że narodził się rywal. Na podstawie proroctwa w księdze Micheasza kapłani jako miejsce narodzenia Mesjasza wymieniają Betlejem. Tam wyruszają Mędrcy. Odnajdując Dziecię Jezus, ofiarowują Mu swe dary. Otrzymawszy we śnie wskazówkę, aby nie wracali do Heroda, udają się do swoich krajów inną drogą.
Przemarsz ulicami miasta niecodziennego korowodu, prowadzonego przez niosących Gwiazdy Betlejemskie, w asyście Orkiestry Dętej, wzbudził duże zainteresowanie mieszkańców.
Na zakończenie uroczystości na Rynku wierni przy akompaniamencie orkiestry śpiewali kolędy.