M szą św. w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP rozpoczęły się gminne uroczystości religijno-patriotyczne w 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Mszę św. koncelebrowaną prowadził ks. prałat Józef Podemski wspólnie z ks. dziekanem Mateuszem Drobem i o. Grzegorzem Janiakiem. Na powitanie wiernych ks. prałat przypomniał, że Jan Kochanowski w Pieśni XII tak pisał o patriotyzmie: "A jeśli komu droga otwarta do nieba, tym, co służą ojczyźnie". I wspomniał słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który napisał: "Słodko i pięknie jest umierać za ojczyznę. Ale ja wam powiadam, że o wiele trudniej jest dla niej żyć..."
Patriotyczne kazanie do zgromadzonych wygłosił ks. kanonik Wojciech Prostak, który przypomniał postać płk. Łukasza Cieplińskiego, wychowanka Korpusu Kadetów w Rawiczu, patrioty zamordowanego w Warszawie 1 marca 1951 roku w piwnicy pomieszczeń gospodarczych więzienia UB na Mokotowie strzałem w tył głowy. Ks. proboszcz zacytował treść jednego z ostatnich grypsów płk. Łukasza Cieplińskiego pisanego do syna, a zaczynającego się od słów: ”Andrzejku! Pamiętaj, że istnieją tylko trzy świętości: Bóg, Ojczyzna i Matka”.
Oprawę Mszy św. ubogacili oprawą muzyczną orkiestra dęta Domu Kultury i Chór Parafialny im. Św. Wojciecha.
Po Mszy św. parafianie, delegacje samorządów powiatowego i gminnego, instytucji oraz organizacji społecznych złożyły wiązanki kwiatów przed pomnikiem św. Jana Pawła II.
Dalsza część uroczystości gminnych z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się przed pomnikiem Żołnierza Polskiego.
Późnym popołudniem w kościele św. Andrzeja Boboli wystąpiła rodzina Pietrzaków, muzyków z Poznania. Rajmund Pietrzak, organista parafii św. Stanisława Kostki, grał również na wiolonczeli, jego żona Elżbieta - sopran, grała na organach, syn Jakub - organy i córka Paulina - sopran. W repertuarze muzykującej rodziny były klasyczne utwory muzyki organowej (Bach, Vivaldi, Händel), przeplatane ariami i znanym fragmentem "Chór niewolników" opery „Nabucco” Verdiego.
Ciekawostką była "transmisja na żywo" koncertu, który był wyświetlany na ekranie służącym w czasie Mszy św. do prezentowania tekstów.