Wczasie Nabożeństwa Fatimskiego ks. prałat Józef Podemski poświęcił nowo wybudowaną kapliczkę, w której znajduje się figura Matki Boskiej Rawickiej.
Wcześniej w kościele ks. Gniewomir Kujawa i ks. Józef Podemski odprawili Mszę św., podczas której wierni modlili się o błogosławieństwo dla papieża Franciszka, arcybiskupa Stanisława i kapłanów w naszej parafii w intencji od Matek Różańcowych.
Po Mszy św. parafianie wraz ze sztandarami i feretronem Matki Boskiej Fatimskiej udali się na plac przed świątynią, gdzie odmówiono dziesiątkę Różańca św. Potem ks. Józef Podemski, proboszcz Parafii Farnej przedstawił w kilku zdaniach historię obrazu Matki Boskiej Rawickiej, z którego wizerunek był wzorem dla Romana Dworaka, artysty rzeźbiarza, autora drewnianej figury Matki Boskiej Rawickiej, ustawionej na postumencie we wnętrzu kapliczki.
Legenda związana z obrazem Matki Boskiej Rawickiej, umieszczonym w prawej nawie kościoła pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP, głosi, że autorem obrazu miał być Raffaello Santi, autor m.in. Madonny Sykstyńskiej, który jednak nie dokończył dzieła. Niedokończony obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus, zaginął w zawierusze wojennej i odnalazł się w XIX wieku w Żmigrodzie. Książę Hattzfeld, właściciel zamku w Żmigrodzie postanowił, że obraz dokończy malarz Carl Wonlich. Stamtąd obraz trafił do Rawicza.
Zaraz po poświęceniu kapliczki, którą zaprojektował arch. inż. Mirosław Stachowski, ks. Józef poprosił zebranych do świątyni, bo rozpadał się deszcz. W kościele odbyła się dalsza część Nabożeństwa Fatimskiego.
Roman Dworak, artysta rzeźbiarz, autor figury Matki Boskiej Rawickiej.