16.05.2013 r. Figura św. Michała Archanioła

b_200_133_16777215_00_images_fara_2013_04_13-05-16-Michal-Archaniol.jpg16 maja gościć będziemy wędrującą po całym świecie kopię figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano, miejsca objawień św. Michała Archanioła.

W naszej Archidiecezji zawita ona tylko do 4 parafii. Już dziś pomyślmy jak wykorzystamy to wyjątkowe nawiedzenie.

12 kwietnia w niezwykłą podróż po Polsce wyruszyła figura św. Michała z Groty Objawień na Gargano. W trakcie trwającej do końca roku peregrynacji odwiedzi ona przeszło 50 parafii. W ramach uroczystości peregrynacyjnych w parafiach wierni uczestniczyć będą mogli w nabożeństwach z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów oraz błogosławieństwie osób chorych, starszych i dzieci. Będzie również możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła oraz zawierzenia siebie i swojej rodziny opiece Wodza Niebieskiego. Uroczystej „anielskiej” liturgii towarzyszyć będą homilie i konferencje tematyczne z udziałem kapłanów ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła oraz pokazy filmów związanych z Grotą Objawień na Górze Gargano.

Figura św. Michała Archanioła z Sanktuarium na Gargano wykonana została w roku 1507 przez rzeźbiarza Andreo Contucciego zwanego Sansovino. Przedstawia ona Księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany Szatan. Pomysłodawcą stworzenia figury był kard. Antonio z Monte San Savino. Sanktuarium św. Michała Archanioła powstało na Górze Gargano na pamiątkę objawień archanielskich jakie miały tam miejsce w końcu V wieku. Jest to jedyna świątynia na świecie nie poświęcona ludzką ręką. Do dziś przybywają tam rokrocznie miliony pielgrzymów, wśród których miejsce zasłynęło niezwykłymi łaskami, które można tam wyprosić.