Informacje parafialne

Tel. 65 545 20 20

www.facebook.com/fara.rawicz

Informator Parafialny

Msze Św. w dni powszednie:  o  godz. 700, 830 i 1830 w poniedziałek 31 sierpnia br. o godz. 1730 i 1830

Msze Św. w niedzielę: ogodz. 700, 830,930,1100,1200,1600 i 1830

Okazja do spowiedzi: w dni powszednie pół godziny przed każdą  Mszą Św. w niedzielę podczas wszystkich Mszy Św. za wyjątkiem Mszy Św. o godz. 1100.

Stały Konfesjonał: w piątki – przed południem od godz. 700 do godz. 1200 a po południu od godz. 1400 do godz. 1900. W I piątki miesiąca przed południem od godz. 700 do godz. 1200a po południu od godz. 1500 do godz. 1900.

Biuro Parafialneczynne jest codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 900 do godz. 1200, oraz w czwartek dodatkowo po południu od godz. 1500 do godz. 1800.

Biuro Parafialne dla narzeczonych czynne w środę  od godz. 1600 do godz. 1700.

Katecheza przed Chrztem Św. dla Rodzicówdziecka i  chrzestnych odbywa się indywidualnie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania. Instrukcja liturgiczna w piątek przed chrztem.

Wezwanie do chorego – tel. 507 495 874 (do chorego wzywamy za życia)

Kliknij, aby zobaczyć cały tekst

6.04.2014 r. Ogłoszenia Parafialne

5 Niedziela Wielkiego Postu – 6 kwietnia 2014

Dzisiaj, w niedzielę:
- Gorzkie Żale o godz. 15.00, po nich Msza św.

PONIEDZIAŁEK (7 kwietnia 2014)
- Spotkanie Kandydatów do Bierzmowani grupa p Piotra Popielasa o 18.00 w salce.
- Odpust ku czci Kolca Korony Pana Jezusa w kościele parafialnym w Miejskiej Górce. Suma o godz. 18.00.

WTOREK (8 kwietnia 2014)
- Modlitwa Różańcowa Ojców Żywego Różańca o rozwój liczebny wspólnoty o godz. 18.00.
- Próba zespołu młodzieżowego o godz. 19.30 w salce.
- Wspólnota charyzmatyczna „Arka Pana” zaprasza na spotkanie modlitewno-formacyjne o 19:15 w salce.

ŚRODA (9 kwietnia 2014)
- Apel Jasnogórski o 21:00 przy krzyżu misyjnym.

CZWARTEK (10 kwietnia 2014)
- W 4-tą rocznicę katastrofy smoleńskiej uroczystości dla uczczenia ofiar na cmentarzu przy pomniku o godz. 17.00. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30 w naszym kościele.
- Spotkanie kandydatów na ministrantów o godz. 17.00 w salce.
- Po Mszy wieczornej spotkanie dla szafarzy i kościelnych.
- Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży o godz. 19.30 w salce.

PIĄTEK (11 kwietnia 2014)
- Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 18.00.
- Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta wyruszy z naszego kościoła po Mszy  świętej wieczornej i przejdzie do kościoła św. Andrzeja Boboli. Program niesienia krzyża przez poszczególne grupy będzie w gablotach. Mój udział niech będzie wyrazem wdzięczności Chrystusowi za Ofiarę Krzyżową  jaką złożył dla naszego zbawienia. Serdecznie zapraszamy.
- Nie będzie w ten piątek osobnego nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci, młodzieży i starszych.

SOBOTA (12 kwietnia 2014)

= Świąteczne odwiedziny chorych po Mszy o godz. 9.00, zgłaszać można w Biurze Parafialnym lub w Zakrystii do czwartku włącznie.
= Zachęcamy do wzięcia udziału w NOCNEJ DRODZE KRZYŻOWEJ, inspirowanej krakowską Ekstremalną Drogą Krzyżową ks. Stryczka. Wyruszymy w sobotę 12. kwietnia po Mszy świętej wieczornej. Przed nami 23 km w milczeniu. Głównie polnymi drogami. Jest to wyzwanie, przygoda dla odważnych, a zarazem okazja do szukania doświadczenia wiary, spotkania z Chrystusem w niestandardowy sposób. Informacje i zapisy u ks. Gniewomira.

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ (13 kwietnia 2014)
- Poświęcenie palm na każdej Mszy św. a uroczyste z procesją o godz. 12.00.
- Przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę na chorego Dominika, prosimy drogich Parafian o wsparcie jego leczenia.
- Msza za zmarłe Matki Różańcowe o godz. 8.30.
- Dzieci będą rozprowadzały przed kościołem palmy za dowolną ofiarą, przeznaczymy je na wakacyjny wyjazd dzieci.

= Chrzty św. będą w Wielka Sobotę podczas wieczornej Liturgii oraz w I i II dzień świąto godz. 12.00.

= Zachęcamy do korzystania z księgozbioru naszej Biblioteki Parafialnej jest czynna w środy od 17.00 do 18.00 w niej dużo książek związanych z osobą Jana Pawła II, o jego pielgrzymkach do różnych krajów oraz jego słowa skierowane do Polaków.

= Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Górki Duchownej; wyjazd w dniu 26 kwietna o godz. 14.30 spod NEPTUNA zapisy u panów Matuszewskiego i Budzynia.

= Próba chóru w poniedziałek po Mszy wieczornej. Wszystkich chórzystów, a w szczególności nowe osoby chętne do wspólnego śpiewania bardzo serdecznie zapraszamy.

= Zachęcamy do włączenia się w akcje: „Woreczek Ryżu”, „Pieluszka dla Maluszka” a w Wielki Czwartek w ramach parafialnej Akcji DAR KRWI będzie można oddać honorowo krew w godzinach od 9.00 do 12 w Domu Katolickim.
= Wielkopostna spowiedź parafialna tradycyjnie w Wielką Środę.

= Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na inwestycyjne potrzeby parafii oraz pomoc w pracach parafialnych w minionym tygodniu.

Bóg zapłać Radzie Miejskiej Gminy Rawicz za przyznanie dotacji 100 tys. zł na sfinansowanie prac konserwatorskich i restauratorskich w naszym zabytkowym kościele.

Ofiarodawców i pomocników polecamy opiece i wstawiennictwu św. Antoniego.

= Jak co roku ks. Arcybiskup prosi o daninę diecezjalną. Wielki Post się kończy a chcielibyśmy z tego obowiązku się wywiązać. Koperty wyłożone są na ołtarzach bocznych.