Informacje parafialne

Tel. 65 545 20 20

www.facebook.com/fara.rawicz

Informator Parafialny

Msze Św. w dni powszednie:  o  godz. 700, 830 i 1830 w poniedziałek 31 sierpnia br. o godz. 1730 i 1830

Msze Św. w niedzielę: ogodz. 700, 830,930,1100,1200,1600 i 1830

Okazja do spowiedzi: w dni powszednie pół godziny przed każdą  Mszą Św. w niedzielę podczas wszystkich Mszy Św. za wyjątkiem Mszy Św. o godz. 1100.

Stały Konfesjonał: w piątki – przed południem od godz. 700 do godz. 1200 a po południu od godz. 1400 do godz. 1900. W I piątki miesiąca przed południem od godz. 700 do godz. 1200a po południu od godz. 1500 do godz. 1900.

Biuro Parafialneczynne jest codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 900 do godz. 1200, oraz w czwartek dodatkowo po południu od godz. 1500 do godz. 1800.

Biuro Parafialne dla narzeczonych czynne w środę  od godz. 1600 do godz. 1700.

Katecheza przed Chrztem Św. dla Rodzicówdziecka i  chrzestnych odbywa się indywidualnie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania. Instrukcja liturgiczna w piątek przed chrztem.

Wezwanie do chorego – tel. 507 495 874 (do chorego wzywamy za życia)

Kliknij, aby zobaczyć cały tekst

24.12.2013 r. Ogłoszenia Parafialne

Boże Narodzenie  25 grudnia 2013

W dniu dzisiejszej uroczystości wszystkim drogim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia jak najpełniejszego udziału w radości, pokoju i łaskach, jakie Bóg przyniósł na ziemię stając się jednym z nas. Życzę, aby Ten, który narodził się w Betlejem, narodził się także w naszych sercach i zamieszkał  w nich na zawsze.

Dzisiaj i jutro Msze św. jak w niedzielę

Jutro w drugi dzień świąt
- Spotkanie dzieci przy żłóbku dziś, jutro także w niedzielę o godz. 10.40, w dni powszednie o godz. 15.00
- Jutrzejsza Taca w kościele przeznaczona będzie na KUL i Wydział Teologiczny w Poznaniu.

SOBOTA (28 grudnia 2013) – św. Młodzianków.
- Nabożeństwo ku czci MB Rawickiej o 18.00.
- Odmawiamy nieustający różaniec, każdy o wyznaczonej godzinie.

NIEDZIELA Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa (29 grudnia 2013)
- Z tej okazji rodziców z małymi dziećmi oraz spodziewającymi się potomstwa zapraszamy szczególnie na  Mszę św. o godz. 16.00, dla nich jest specjalne błogosławieństwo które udzielane będzie każdej rodzinie indywidualnie.
Dla wszystkich małżonków będzie okazja do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich składanych podczas zawierania sakramentu małżeństwa.
- Nabożeństwo z nieszporami o 18.00

= Spotkanie opłatkowe Ojców i Matek Różańcowych 4 stycznia o godz. 16.00 w Domu Katolickim.

= Msza św. w intencji zmarłych Ojców Różańcowych 5 stycznia o godz. 8.30, po mszy św. zebranie ojców w salce przy probostwie

- Bóg zapłać panu Mateuszowi za zaprojektowanie i wykonanie jakże pięknego Żłóbka, który nam przybliża tę wielką tajemnicę i radość przyjścia Boga na świat, Bóg zapłać wszystkim, którzy przy tym pięknym dziele współpracowali.

- W tym roku na rynku pod Ratuszem pojawiła się okazała i piękna Szopka Bożonarodzeniowa. Bóg zapłać pomysłodawcy i  głównemu wykonawcy ks. Gniewomirowi, wszystkim którzy z nim współpracowali, głównie firmie Pieprzyk za solidne wykonanie samej szopy i obejścia.

- Bóg zapłać parafianinowi z Sierakowa za transport choinek  oraz  tym którzy po nie byli a potem je ustawili w kościele.

-  Parafianinowi  za ofiarowanie pięknych dużych choinek przy głównym ołtarzu oraz leśnikom za umożliwienie wyboru pozostałych jak również Wodociągom za dużą choinę na rynek, parafiankom za tradycyjne już ufundowanie kwiatów gwiazdy betlejemskiej do żłóbka, parafianom z Szymanowa za uplecenie świerkowych sopli zdobiących kościół.

- Bóg zapłać harcerzom za przyniesienie Betlejemskiego Światła Pokoju i krótką adorację.

- Bóg zapłać za dalsze indywidualne ofiary na potrzeby kościoła, za pomoc w pracach  parafialnych. zaś firmie Matro za nieco radości dla wspólnoty kapłańskiej.

- Bóg, za wsparcie Banku Żywności podczas zbiórki w marketach i sklepach a wolontariuszom za wyjątkowe oddanie się posłudze potrzebującym. Bóg zapłać parafianom za piękny odzew na akcję „Tytka charytatywna”. Wszystkie wróciły napełnione oraz nabycie świec Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom też wszystkie się rozeszły.

- Wszystkich darczyńców, dobrodziei i pomocników polecamy opiece i wstawiennictwu

św. Antoniego a Boże Dziecię niech im błogosławi. Te wszystkie wydarzenia które z okazji Świąt Bożego Narodzenia miały i mają miejsce tak pięknie świadczą, że jeszcze jest wielu parafian o szerokim, życzliwym i szczerym sercu wrażliwym na sprawy kościoła i ubogich.

PLAN KOLĘDY

SOBOTA - 28 grudnia 2013 -  od godz. 9.00

Szymanowo – (Bez ulicy Szczęśliwej)

PONIEDZIAŁEK – 30 grudnia od godz. 16.00