Informacje parafialne

Tel. 65 545 20 20

www.facebook.com/fara.rawicz

Informator Parafialny

Msze Św. w dni powszednie:  o  godz. 700, 830 i 1830 w poniedziałek 31 sierpnia br. o godz. 1730 i 1830

Msze Św. w niedzielę: ogodz. 700, 830,930,1100,1200,1600 i 1830

Okazja do spowiedzi: w dni powszednie pół godziny przed każdą  Mszą Św. w niedzielę podczas wszystkich Mszy Św. za wyjątkiem Mszy Św. o godz. 1100.

Stały Konfesjonał: w piątki – przed południem od godz. 700 do godz. 1200 a po południu od godz. 1400 do godz. 1900. W I piątki miesiąca przed południem od godz. 700 do godz. 1200a po południu od godz. 1500 do godz. 1900.

Biuro Parafialneczynne jest codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 900 do godz. 1200, oraz w czwartek dodatkowo po południu od godz. 1500 do godz. 1800.

Biuro Parafialne dla narzeczonych czynne w środę  od godz. 1600 do godz. 1700.

Katecheza przed Chrztem Św. dla Rodzicówdziecka i  chrzestnych odbywa się indywidualnie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania. Instrukcja liturgiczna w piątek przed chrztem.

Wezwanie do chorego – tel. 507 495 874 (do chorego wzywamy za życia)

Kliknij, aby zobaczyć cały tekst

22.11.2015 r. Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 22 XI 2015

Nabożeństwo Różańcowe z wymieniankami za zmarłych codziennie, oprócz środy, o godz. 18.00

Dzisiaj, w niedzielę:
- Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje przedadwentowe połączone z Uroczystością Odpustową ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
- Uroczystą Sumę odpustową o godzinie 12.00 odprawi Ks. Prałat Józef Podemski. Podczas tej Mszy Św. odnowimy uroczysty akt oddania rodzin naszej parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
- Podczas Mszy Św. Odpustowej poświecenie książeczek dzieci z klasy II.
- W dniu odpustu parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – będąc w stanie łaski uświęcającej należy pomodlić się w intencji Ojca Św.
- Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem  Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

PONIEDZIAŁEK (23 listopada 2015)
- Czynny będzie Bank Żywności, wydawanie darów od godz. 13.00 do godz. 16.00

WTOREK (24  listopada 2015) – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dong-Lac kapłana i towarzyszy
- Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym odbędzie się po Mszy Świętej wieczornej na probostwie. Uwaga! Wyjątkowo nie będzie Mszy Świętej z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Odbędzie się ona w późniejszym terminie.

ŚRODA (25 listopada 2015)
- Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej Rawickiej o 21.00.
- Spotkanie dla osób dorosłych przygotowujących się do Saskramentu Bierzmowania o godzinie 19.15 w salce na probostwie.

CZWARTEK (26 listopada 2015)
- Różaniec za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne o godz. 17.30
- Spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Pana Zbigniewa Maciołka o godz. 18.00 w salce na probostwie.
- Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży o godzinie 19.30 w salce na probostwie.

PIĄTEK (27 listopada 2015)
- Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30
-  Próba Zespołu Młodzieżowego o godzinie 19.30 w salce na probostwie.

NIEDZIELA (29 listopada 2015) – I Niedziela Adwentu

- KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w naszej Parafii odbywać się będzie  od poniedziałku do piątku, czyli od 23 do  27 listopada br.,  nauki codziennie w kościele po Mszy wieczornej o 18.30.

- W przyszłą niedziele składka w kościele przeznaczone jest na nasze prace parafialne.

W kruchcie kościoła są już do nabycia wigilijne świece „Caritas” w cenie: duże świece po 12,- zł, małe świece po 6,- zł, oraz lampiony adwentowe do sklejenia po 4,- zł.

- Organizowany jest wyjazd z naszego dekanatu na czuwanie i spotkanie z Ojcem Świętym w ramach Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu przyszłego roku w Krakowie. Szczegółowych informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Michał. Termin zgłoszeń jest ograniczony.

- Od dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje Przedadwentowe potrwają do środy włącznie, nauki głosić będzie Ojciec Franciszkanin z Goruszek. Nauki rekolekcyjne na Wszystkich Mszach św. niedzielnych oraz od poniedziałku do środy na Mszach Św. o godz. 7.00, 8.30 i 18.30. Podczas rekolekcji codziennie też Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z nauka rekolekcyjną o godz. 17.00. Parafian zachęcamy do udziału aby dobrze przygotować się na owocne przeżycie tegorocznego adwentu i rozpoczęcie Roku Świętego, który Ojciec Św. rozpocznie 08 grudnia br.

Od dzisiaj też do środy wieczora włącznie nasz kościół nawiedzają Krzyż i ikona Salus Poluli Romani -  symbole Światowych Dni Młodzieży.

- Rocznice zawarcia Sakramentu Małżeństwa obchodzą: 54 rocznicę Aleksandra i Jan Świerzewscy, 42 rocznicę Janina i Edward
    – Małżonkom Jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej

- W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na naszym cmentarzu: śp. Tomasza Szymkowiaka z Powstańców Wielkopolskich 1, miał 47 lat, śp. Bronisławę Figisiak z Sucharskiego 3, miała 78 lat, śp. Eugenię Maćkowiak z Bobrowskiego 4, miała 80 lat, śp. Jarosława Kistowskiego z Dąbrowskiego 6, miał 51 lat, śp. Helenę Krzewińska z Kamińskiego 1, miała 93 lata, śp. Jadwigę Buszewicz z Sucharskiego 8, miała 73 lata
    - Niech Bóg miłosierny wprowadzi ich do radości w Niebie. Wieczny odpoczynek...