Informacje parafialne

Tel. 65 545 20 20

www.facebook.com/fara.rawicz

Informator Parafialny

Msze Św. w dni powszednie:  o  godz. 700, 830 i 1830 w poniedziałek 31 sierpnia br. o godz. 1730 i 1830

Msze Św. w niedzielę: ogodz. 700, 830,930,1100,1200,1600 i 1830

Okazja do spowiedzi: w dni powszednie pół godziny przed każdą  Mszą Św. w niedzielę podczas wszystkich Mszy Św. za wyjątkiem Mszy Św. o godz. 1100.

Stały Konfesjonał: w piątki – przed południem od godz. 700 do godz. 1200 a po południu od godz. 1400 do godz. 1900. W I piątki miesiąca przed południem od godz. 700 do godz. 1200a po południu od godz. 1500 do godz. 1900.

Biuro Parafialneczynne jest codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 900 do godz. 1200, oraz w czwartek dodatkowo po południu od godz. 1500 do godz. 1800.

Biuro Parafialne dla narzeczonych czynne w środę  od godz. 1600 do godz. 1700.

Katecheza przed Chrztem Św. dla Rodzicówdziecka i  chrzestnych odbywa się indywidualnie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania. Instrukcja liturgiczna w piątek przed chrztem.

Wezwanie do chorego – tel. 507 495 874 (do chorego wzywamy za życia)

Kliknij, aby zobaczyć cały tekst

20.10.2013 r. Ogłoszenia Parafialne

29 Niedziela Zwykła – 20 października 2013
Październikowe nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 18.00,
na które zapraszamy gimnazjalistów przygotowujących się do bierzmowania,
oraz dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

Dzisiaj, w niedzielę: Taca w kościele przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.
Polecamy ją ofiarności drogich Parafian.

PONIEDZIAŁEK (21 października 2013) – bł. Jakuba Strzemię
- Próba zespołu młodzieżowego, w tym tygodniu wyjątkowo w poniedziałek o godz. 19.30

WTOREK (22 października 2013) – bł. Jana Pawła II
- Z okazji liturgicznego wspomnienia błog. Jana Pawła II
i kolejnej rocznicy poświęcenia Jego Pomnika na Rawickich Plantach Msza św. o godz. 18.30.
Po Mszy św. procesjonalnie przejdziemy pod pomnik na krótkie modlitewne spotkanie,
które przygotowuje młodzież oraz złożenie kwiatów i zniczy.
Serdecznie zapraszamy wszystkich którym błog. Jan Paweł jest bliski sercu

ŚRODA (23 października 2013)
- Zebranie Matek Żywego Różańca po Mszy wieczornej w salce, zelatorki obowiązkowo.
- Spotkanie dla dorosłych, którzy z różnych względów nie przyjęli jeszcze sakramentu bierzmowania,
a pragną uzupełnić o godz. 19.15

CZWARTEK (24 października 2013) - Różaniec za kapłanów o godz. 17.30

PIĄTEK (25 października ) - Nabożeństwo do miłosierdzia Bożego o godz. 17.30,

NIEDZIELA (27 października 2013) Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła.
- Msza dziękczynna od pielgrzymów do Lichenia o godz. 8.30
- Msza św. dziękczynna z okazji 10 rocznicy powstania Różańca Nieustającego o godz. 16.00.
Zapraszamy wszystkie wspólnoty różańcowe na Adorację Najśw. Sakramentu od godz. 15.00.
- Taca w kościele przeznaczona będzie na remont organów

= Organizujemy pielgrzymkę do Kalisza na pierwszo-czwartkowe uroczystości ku czci św. Józefa
– wyjazd 7 listopada o godz. 14.30 z pod klubu Neptun. Koszt razem z ubezpieczeniem 27 zł.
Zapisy u p. Budzynia i Matuszewskiego.

= Organizujemy wyjazd na spotkanie młodzieży „Dobrze Być Razem” w Lesznie w dniu 8 listopada.
W programie m.in. Wspólna Eucharystia i koncert zespołu Mate’o.
Koszt wyjazdu 10 zł, szczegółowe informacje i zapisy u księdza Michała

= Próba chóru w piątek po wieczornej Mszy św.
Bardzo serdecznie zapraszamy nowe osoby pragnące włączyć się do wspólnego śpiewania.

= Bóg zapłać za bardzo znaczną ofiarę indywidualną na remont organów i potrzeby kościoła
oraz pielgrzymom do Częstochowy za ofiarę 300 zł,
z okazji Dnia Papieskiego na Dzieło Nowego Tysiąclecia Ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu św. Antoniego.

= Dyżur duszpasterski pełnił będzie ks. Arkadiusz Frąckowiak

= Informujemy, że zbiórka sprzętu AGD odbędzie się 26.10.2013 w godz. 9.00 – 13.00 na boisku Gimnazjum nr 1 przy ul. Szarych Szeregów

= Rocznice zawarcia Sakramentu Małżeństwa obchodzą:

- 30 rocznicę Małgorzata i Jan,
- 35 rocznicę Bożena i Andrzej,
- 50 rocznicę Stanisława i Józef,
- 50 rocznicę Janina i Marian,

= W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na naszym cmentarzu śp.: +Stefana Pyczaka.
       Wieczny odpoczynek...

Słowo na niedzielę

Niedzielą Misyjną rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Trzeba prosić Boga, aby udzielił wielu młodym osobom daru powołania. Trzeba modlić się za młodych, aby odważnie odpowiedzieli na Boże wezwanie. Trzeba prosić, aby nie zabrakło misjonarzy duchownych i świeckich; dobrych misjonarzy, którzy będą oddawać nawet życie za owce. Nie mniej jednak nie zapomnijmy o tych, którzy już zostali powołani do bycia misjonarzami.  Oni już odpowiedzieli na Boże wezwanie i kroczą za Jezusem – Dobrym Pasterzem. Dzisiaj trzeba to szczególnie podkreślić. Wielu, naprawdę wielu księży i zakonników oddaje życie za swoje owce na misjach.

Dzisiaj, i w czasie tego tygodnia musi to wybrzmieć. Bo dociera do nas wiele informacji, o złych pasterzach. Więcej mówi się w prasie i telewizji o jednym drzewie, które runęło – spadło, niż o całym lesie, który pięknie rośnie. Więcej wiemy o księdzu, który zgrzeszył niż o setkach tysięcy księży i osób konsekrowanych, którzy wspaniale rosną i wydają owoce. Na złym przykładzie zupełnej mniejszości, wypracowuje się ogólną, zakłamaną opinię o całym duchowieństwie. To także ma swój wpływ na liczbę powołań. Bo, kto chce być księdzem, misjonarzem, gdy media „wrzeszczą”, że księża to homoseksualiści i pedofile.

Podziękuj w tym tygodniu za dobrych misjonarzy i za dobre misjonarki. Pomódl się za tych kilkunastu, którzy się zagubili i proś o nowych, młodych i odważnych, dobrych misjonarzy.