Informacje parafialne

Tel. 65 545 20 20

www.facebook.com/fara.rawicz

Informator Parafialny

Msze Św. w dni powszednie:  o  godz. 700, 830 i 1830 w poniedziałek 31 sierpnia br. o godz. 1730 i 1830

Msze Św. w niedzielę: ogodz. 700, 830,930,1100,1200,1600 i 1830

Okazja do spowiedzi: w dni powszednie pół godziny przed każdą  Mszą Św. w niedzielę podczas wszystkich Mszy Św. za wyjątkiem Mszy Św. o godz. 1100.

Stały Konfesjonał: w piątki – przed południem od godz. 700 do godz. 1200 a po południu od godz. 1400 do godz. 1900. W I piątki miesiąca przed południem od godz. 700 do godz. 1200a po południu od godz. 1500 do godz. 1900.

Biuro Parafialneczynne jest codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 900 do godz. 1200, oraz w czwartek dodatkowo po południu od godz. 1500 do godz. 1800.

Biuro Parafialne dla narzeczonych czynne w środę  od godz. 1600 do godz. 1700.

Katecheza przed Chrztem Św. dla Rodzicówdziecka i  chrzestnych odbywa się indywidualnie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania. Instrukcja liturgiczna w piątek przed chrztem.

Wezwanie do chorego – tel. 507 495 874 (do chorego wzywamy za życia)

Kliknij, aby zobaczyć cały tekst

17.11.2013 r. Ogłoszenia Parafialne

33 Niedziela Zwykła – 17 listopada 2013

= Różaniec z wymieniankami codziennie, za wyjątkiem środy, o godz. 18.00.
Dzisiaj, w niedzielę:  - taca przeznaczona będzie na remont organów.

PONIEDZIAŁEK (18 listopada 2013) – bł. Karoliny Kózkówny

WTOREK (19 listopada 2013) – bł. Salomei
- Próba zespołu młodzieżowego o godz 19.30 w salce.

ŚRODA (20 listopada 2013) – św. Rafała Kalinowskiego
- Nowenna do MBNP o 18.00.
- Podczas wieczornej mszy świętej modlić się będziemy za wszystkich Parafian zmarłych od listopada  2012 roku.
  Zapraszamy by rodziny zmarłych przyniosły znicz, by można było przed tablicą upamiętniającą tych zmarłych, kiedy dany zmarły będzie wspomniany zapalić.
- Spotkanie kandydatów do bierzmowania grupa p. Zbigniewa Maciołka o godz. 18.00.
- Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I komunii klas II o godz.16.00 w kościele.

CZWARTEK (21 listopada 2013) – Ofiarowanie NMP
- Różaniec za kapłanów o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne o 17.30.
- Spotkanie młodzieżowej grupy duszpasterskiej o godz. 19.30 w salce – zapraszamy młodzież gimnazjum i szkół  średnich.

PIĄTEK (22 listopada 2013) – św. Cecylii– patronki chórów i muzyki kościelnej
- Z tej okazji naszemu Panu Organiście, chórowi kościelnemu, wszystkim zespołom muzycznym i śpiewaczym, młodzieżowym i scholce dziecięcej z panią prowadzącą, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego zdrowia i radości. Dziękujemy za trud, czas i talent poświęcony dla podniesienia kultury naszego śpiewu i ubogacenia czci jaką oddajemy Bogu modląc się  śpiewem.
- Nabożeństwo do Bożego miłosierdzia o godz. 17.30 - Msza w intencji chóru o godz. 18.30.

NIEDZIELA (24 listopada 2013) Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Nasz parafialny odpust. Uroczystą Sumę o godzinie 12.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. kanonik Janusz Buduj, proboszcz z Bojanowa.
Na sumie odnowimy uroczysty akt oddania rodzin naszej parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi  Wszechświata.
- Zapraszamy dzieci I komunijne z klas II wraz z  rodzicami, na uroczystą inaugurację bezpośredniego  przygotowania do I komunii św. Dzieciom poświęcimy ich zeszyty i podręczniki do nauki religii, a  rodzice wyrażą wolę przystąpienia ich dzieci do I komunii św.
- Okazja do spowiedzi codziennie  pół godziny przed Mszą św.
- W dniu odpustu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – stan łaski uświęcającej i modlitwa w intencji Ojca św. Zapraszamy do licznego udziału szczególnie w sumie odpustowej o godz. 12.00.
- Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem  Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
- Do odpustu pragniemy przygotować się modlitewnie: codziennie, godz. 6.40 wystawienie Najśw. Sakramentu i brewiarzowa modlitwa poranna  jutrznia.
- O godz. 18.30 podczas Mszy św. Nowenna ku czci Chrystusa Króla od czwartku: o godz. 8.10 Liturgia godzin – modlitwa w ciągu dnia.
- W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na pomoc dla ofiar kataklizmu na Filipinach.
- W tę niedzielę rozpocznie się kurs przedmałżeński Mszą św. o godz. 18.30 i potrwa do piątki 29  listopada.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału a szczególnie narzeczonych, którzy wkrótce pragną zawrzeć sakrament małżeństwa.

= Składamy serdeczne podziękowania Ojcom Żywego Różańca za uporządkowanie placu i parku przykościelnego. Bóg Zapłać.
Chór parafialny składa serdeczne podziękowanie gospodarzom hotelu „Diament” za dar pięknej gościny z okazji uroczystości 90. rocznicy powstania naszego chóru św. Wojciecha.
Ofiarodawców i pomocników polecamy opiece i wstawiennictwu św. Antoniego.

= Są jeszcze wolne intencje rano w dni powszednie w listopadzie i grudniu.

= Do nabycia prasa katolicka oraz kalendarze ścienne na rok 2014.

= Próba chóru w piątek o godz. 18.00. Wszystkich chórzystów, a w szczególności nowe osoby chętne do wspólnego śpiewania bardzo serdecznie zapraszamy.

= Dyżur duszpasterski pełnił będzie ks. Michał Zamelek.

= Rocznice zawarcia Sakramentu Małżeństwa obchodzą: 50 rocznicę Halina i Tadeusz Fajer, 40 rocznicę Janina i Edward, 40 rocznicę Grażyna i Stanisław, 45 rocznicę Teresa i Edward.

= W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na naszym cmentarzu śp.: +Czesława Śmiałka, +Hieronima Stama, +Edwarda Jagodzińskiego,
            Wieczny odpoczynek...