Informacje parafialne

Tel. 65 545 20 20

www.facebook.com/fara.rawicz

Informator Parafialny

Msze Św. w dni powszednie:  o  godz. 700, 830 i 1830 w poniedziałek 31 sierpnia br. o godz. 1730 i 1830

Msze Św. w niedzielę: ogodz. 700, 830,930,1100,1200,1600 i 1830

Okazja do spowiedzi: w dni powszednie pół godziny przed każdą  Mszą Św. w niedzielę podczas wszystkich Mszy Św. za wyjątkiem Mszy Św. o godz. 1100.

Stały Konfesjonał: w piątki – przed południem od godz. 700 do godz. 1200 a po południu od godz. 1400 do godz. 1900. W I piątki miesiąca przed południem od godz. 700 do godz. 1200a po południu od godz. 1500 do godz. 1900.

Biuro Parafialneczynne jest codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 900 do godz. 1200, oraz w czwartek dodatkowo po południu od godz. 1500 do godz. 1800.

Biuro Parafialne dla narzeczonych czynne w środę  od godz. 1600 do godz. 1700.

Katecheza przed Chrztem Św. dla Rodzicówdziecka i  chrzestnych odbywa się indywidualnie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania. Instrukcja liturgiczna w piątek przed chrztem.

Wezwanie do chorego – tel. 507 495 874 (do chorego wzywamy za życia)

Kliknij, aby zobaczyć cały tekst

15.05.2016 r. Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 15 V 2016 r.

Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.00, przy kapliczka Matki Bożej w Sierakowie i Szymanowie o godz. 19.00, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

Dzisiaj, w niedzielę kończy się w Kościele Okres Wielkanocny
- Taca w kościele jest przeznaczona na Światowe Dni Młodzieży
- Gościmy kleryków Poznańskiego Seminarium Duchownego, którzy wspólnie z nami modlą się, mówią o Seminarium, a po każdej Mszy Św. zbierają przed kościołem ofiary na pomoc dla Poznańskie Seminarium Duchowne.

PONIEDZIAŁEK (16 maja 2016) święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień świąt Zesłani Ducha Świętego
Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.30

ŚRODA (18 maja 2016)
- Spotkanie Matek Żywego Różańca po Mszy św. w salce im. Św. Jana Pawła II
- Spotkanie osób dorosłych przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania o godz. 19.30 w salce im. Św. Cecylii.
- Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej Rawickiej o godz. 21.00.

CZWARTEK (19 maja 2016) – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana - w Katedrze Poznańskiej Ks. Abp Stanisław Gądecki udzieli świeceń kapłańskich 14 diakonom naszej Archidiecezji Poznańskiej. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
- Różaniec za kapłanów o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne o godz. 17.30
- Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży o godz. 19.30 w salce im. Św. Jana Pawła II.

PIĄTEK (20 maja 2016)
- Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30

NIEDZIELA (22 maja 2016) – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

- Odpust Św. Andrzeja Boboli - Parafia Św. Andrzeja Boboli obchodzi uroczystość odpustową ku czci swojego Patrona w poniedziałek 16 maja 2016 r. o godz. 18.30 – sumę odpustową odprawi ks. kanonik Krzysztof Skowroński, który tego dnia obchodzi 25. rocznicę świeceń kapłańskich. Tego dnia srebrny Jubileusz Kapłaństwa obchodzi również były wikariusz naszej parafii w latach 1991 – 1993 – Ks. Jarosław Foltyniewicz.

- Bank Odzieży czynny jest w czwartki od godz. 16.00 do godz. 17.00 przy Domu Katolickim.

- Wyjazd na Jasną Górę w Częstochowie na spotkanie wspólno różańcowych odbędzie się dnia 4 czerwca, są jeszcze wolone miejsca, zapisy do 24 maja u Pani Jadwigi Niemczynowskiej tel. 722-302-009.

Światowe Dni Młodzieży - W dniach od 20 do 22 lipca, w naszej parafii gościć będziemy pielgrzymów z Hiszpanii, którzy przybędą na Światowe Dni Młodzieży, w związku z tym poszukujemy osób, które mogłyby przyjąć pielgrzymów na nocleg. Zgłoszenia przyjmuje ksiądz Michał. (Tel: 697-410-654 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„Pieluszka dla maluszka” - Trwa akcja „Pieluszka dla maluszka”. Oryginalnie zapakowane pieluszki jednorazowe można zostawiać w specjalnie oznaczonym miejscu w kościele.

Lednica 2016’ - Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych LEDNICA, dnia 4 czerwca. Koszt 40 zł. Informacje i zapisy u księdza Michała.

Podziękowanie: Chór Św. Wojciecha naszej parafii pragnie serdecznie podziękować: Firmie Państwa Jakubowskich i firmie Dworecki za ofiarowane wędliny, Piekarni Kortylewski za pieczywo oraz Stadninie Koni Dębno – Pana Adama Lachery za udostępnienie miejsca na integracyjne spotkanie chórów Św. Wojciecha z naszej parafii i Chóru Miriam z Parafii Św. Andrzeja Boboli. Za jedna znaczna ofiarę na nasze prace parafialne. Wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwo Św. Antoniego.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na naszym cmentarzu śp. + Janinę Kazimierę Polaszek, z ul. Bobrowskiego 11 / 4, miała 74 lata - Niech Bóg miłosierny wprowadzi Ją do radości w Niebie. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie …

Sakrament Chrztu Św. udzielany jest w naszej parafii zasadniczo w I i III niedzielę miesiąca podczas niedzielnej Mszy Św. z ważnej przyczyny chrzest może się odbyć w pozostałe niedziele, ale zawsze podczas Mszy Św. Chrzest załatwia się w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania, należy przedstawić urzędowy Akt Urodzenia dziecka, jeśli chrzestni są z poza parafii należy przedstawić zaświadczenia, że te osoby mogą być chrzestnymi. Chrzestnymi mogą być osoby wierzące i praktykujące, czyli uczestniczące w niedzielnej Mszy Św. Jeśli chrzestny przebywa poza granicami kraju winien przedstawić zaświadczenie wydane przez Polską Misję Katolicką, lub parafię na terenie której zamieszkuje. Chrzestnymi nie mogą być osoby świadomie z własnej winy nie uczestniczące w niedzielnej Mszy Św. lub żyjące w niesakramentalnych związkach małżeńskich.