Informacje parafialne

Tel. 65 545 20 20

www.facebook.com/fara.rawicz

Informator Parafialny

Msze Św. w dni powszednie:  o  godz. 700, 830 i 1830 w poniedziałek 31 sierpnia br. o godz. 1730 i 1830

Msze Św. w niedzielę: ogodz. 700, 830,930,1100,1200,1600 i 1830

Okazja do spowiedzi: w dni powszednie pół godziny przed każdą  Mszą Św. w niedzielę podczas wszystkich Mszy Św. za wyjątkiem Mszy Św. o godz. 1100.

Stały Konfesjonał: w piątki – przed południem od godz. 700 do godz. 1200 a po południu od godz. 1400 do godz. 1900. W I piątki miesiąca przed południem od godz. 700 do godz. 1200a po południu od godz. 1500 do godz. 1900.

Biuro Parafialneczynne jest codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 900 do godz. 1200, oraz w czwartek dodatkowo po południu od godz. 1500 do godz. 1800.

Biuro Parafialne dla narzeczonych czynne w środę  od godz. 1600 do godz. 1700.

Katecheza przed Chrztem Św. dla Rodzicówdziecka i  chrzestnych odbywa się indywidualnie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania. Instrukcja liturgiczna w piątek przed chrztem.

Wezwanie do chorego – tel. 507 495 874 (do chorego wzywamy za życia)

Kliknij, aby zobaczyć cały tekst

1.06.2014 r. Ogłoszenia Parafialne

7 Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 1 czerwca 2014

Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godz. 18.00.
Dzisiaj, w niedzielę: Święto Dziękczynienia.

= Przed kościołem zbiórka na dalszą  budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
= Młodzież która w roku ubiegłym przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na Mszę dziękczynną w I rocznicę – o godz. 9.30

WTOREK (3 czerwca 2014) św. Karola Lwangi i Towarzyszy męczenników.

= Spotkanie Czcicieli św. Aniołów po Mszy wieczornej.
= Spotkanie  wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym o godz. 19.15 w salce.
= Próba zespołu młodzieżowego o godzinie 19.30 w salce

ŚRODA (4 czerwca 2014)
= Apel Jasnogórski przy krzyżu misyjnym o 21:00.

I CZWARTEK miesiąca (5 czerwca 2014) – św. Bonifacego biskupa i męczennika
= Godzina Święta o 18.00.
= Spotkanie dla kandydatów na ministrantów o godzinie 17.00 w kościele.
= Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży o godzinie 19.30 w salce – gościć będziemy członków KSM z Poznania i Leszna – młodzież z gimnazjum i szkół średnich  serdecznie zapraszamy.
= Po wieczornej Mszy spotkanie formacyjne dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej oraz kościelnych naszej parafii.

I PIĄTEK miesiąca (6 czerwca 2014)
= Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17.30.
= Spowiedź dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych od godz. 16.00.
= Komunia św. co pół godziny podczas spowiedzi.
= Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17.30.
= Msza św. wynagradzająca do NSPJ – od Matek Różańcowych o godz. 18.30.
= Młodzież ma swoje spotkanie w naszej parafii – o godzinie 19.30 adoracja i spowiedź o 20.00 Msza św.
= Krąg Biblijny o godz. 19.15.

I SOBOTA miesiąca (7 czerwca 2014)
= Różaniec z rozważaniem po Mszy o godz. 8.30.
= Odwiedziny chorych po Mszy o godz. 8.30, zgłaszać można w Biurze Parafialnym lub w Zakrystii do czwartku.

NIEDZIELA (8 czerwca 2014) Zesłanie Ducha Świętego;
Koniec Okresu Wielkanocnego.

= Przed kościołem zbiórka na  pomoc ofiarom powodzi na Bałkanach
= Były nasz wikariusz ks. Marek Frąszczak obchodzi jubileusz 25 lecia kapłaństwa.
   Wspominamy Jego piękną pracę w naszej parafii i wspieramy gorącą modlitwą na dalszej drodze kapłańskiego życia.
= Msze św. chrzcielne w sobotę o godz. 18.30 i w niedzielę o godz. 12.00; przygotowanie rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św.
= W Muzeum Ziemi Rawickiej jest wystawa dawnych widokówek Rawicza i okolic, na nich także nasz kościół parafialny i wiele innych ciekawych miejsc.
= Próba chóru w piątek po Mszy wieczornej. Chórzystów, oraz nowe osoby chętne do wspólnego śpiewania bardzo serdecznie zapraszamy.
= Spotkanie wszystkich liderów grup duszpasterskich we wtorek po wieczornej Mszy św. w salce. Bardzo prosimy wszystkich o obecność.
= 7 czerwca w sobotę będzie czuwanie nocne przed Zesłaniem Ducha Świętego od godz. 21.00, o północy Msza św.
= Wyjazd pielgrzymki do Częstochowy o godz. 5.30 spod Neptuna. Są jeszcze wolne  miejsca, koszt 40 zł. zapisy u p. Jadwigi Niemczynowskiej.
= W najbliższą sobotę 7 czerwca wyjazd młodzieży na Lednicę – wyjazd o godz 9.00 spod NEPTUNA, prosimy o zabranie nakrycia głowy, a osoby niepełnoletnie zgody rodziców, prosimy również o dokonywanie wpłat u ks. Michała.
= Polecamy naszą parafialną gazetkę GENEZARET

= Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na kapliczkę oraz pomoc w pracach parafialnych w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać parafianinowi za nadzwyczajną ofiarę również na kapliczkę. Te ofiary indywidualne składane na kapliczkę są takim widocznym znakiem, że są parafianie którzy bardzo kochają naszą Matkę Rawicką.
Ofiarodawców i pomocników polecamy opiece i wstawiennictwu św. Antoniego.

= Rocznice zawarcia Sakramentu Małżeństwa obchodzą:
11. rocznicę Anna i Marek,
30. rocznicę Bożena i Dariusz,
61. rocznicę Zofia i Sylwester.
Niechaj Pan Bóg otacza ich oraz ich najbliższych swoim szczególnym błogosławieństwem.

= W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na naszym cmentarzu: śp. +Janinę Karkosz, +Andrzeja Karkosza, +Stanisławę Matuszewską, +Grzegorza Basińskiego.
                                   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...
                                    Niech Bóg miłosierny wprowadzi ich do radości w Niebie. Amen