Informacje parafialne

Tel. 65 545 20 20

www.facebook.com/fara.rawicz

Informator Parafialny

Msze Św. w dni powszednie:  o  godz. 700, 830 i 1830 w poniedziałek 31 sierpnia br. o godz. 1730 i 1830

Msze Św. w niedzielę: ogodz. 700, 830,930,1100,1200,1600 i 1830

Okazja do spowiedzi: w dni powszednie pół godziny przed każdą  Mszą Św. w niedzielę podczas wszystkich Mszy Św. za wyjątkiem Mszy Św. o godz. 1100.

Stały Konfesjonał: w piątki – przed południem od godz. 700 do godz. 1200 a po południu od godz. 1400 do godz. 1900. W I piątki miesiąca przed południem od godz. 700 do godz. 1200a po południu od godz. 1500 do godz. 1900.

Biuro Parafialneczynne jest codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 900 do godz. 1200, oraz w czwartek dodatkowo po południu od godz. 1500 do godz. 1800.

Biuro Parafialne dla narzeczonych czynne w środę  od godz. 1600 do godz. 1700.

Katecheza przed Chrztem Św. dla Rodzicówdziecka i  chrzestnych odbywa się indywidualnie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania. Instrukcja liturgiczna w piątek przed chrztem.

Wezwanie do chorego – tel. 507 495 874 (do chorego wzywamy za życia)

Kliknij, aby zobaczyć cały tekst

08.11.2015 r. Ogłoszenia Parafialne

XXXII Niedziela Zwykła – 08 XI 2015 r.

Nabożeństwo Różańcowe z wymieniankami za zmarłych codziennie, oprócz środy, o godz. 18.00, (kartki które mogą służyć pomocą w spisaniu wymienianek są w kruchcie kościoła i prze głównym ołtarzem)

Dzisiaj, w niedzielę w naszej parafii przeżywamy niedzielę pomocy dla Poznańskiego Seminarium Duchownego, z tej okazji gościmy kleryka, którzy wspólnie z nami modli się oraz po każdej Mszy Św. zbiera ofiary na pomoc dla Poznańskiego Seminarium Duchownego.

PONIEDZIAŁEK (9 listopada 2015) - święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
- Wydawanie darów w Banku Żywności od 13.00 do 16.00
- Spotkanie Katechetów po wieczornej Mszy Św. na probostwie.

WTOREK (10 listopada 2015) – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
- Spotkanie Rodziców dzieci z klasy II po Mszy Św. wieczornej w kościele.
- Spotkanie kandydatów do bierzmowania, grupa Siostry Agnes o godz. 17.15 w domu Sióstr
- O 17.30 Ojcowie Żywego Różańca zapraszają na różaniec za śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego Małżonkę, i wszystkie 94 osoby, które zginęły w katastrofie pod Smoleńskiem.
- Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po Mszy św. wieczornej. Spotkanie odbędzie się w salce na probostwie.

ŚRODA (11 listopada 2015) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
- Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej Rawickiej o 21.00.
- W tym dniu przypada także Narodowe Święto Niepodległości
- Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 14.30 w naszym kościele, cały program Uroczystości Święta Niepodległości zamieszczony jest na specjalnym afiszu, zachęcamy do udziału w tych uroczystościach.
- Koncert organowy w kościele św. Andrzeja Boboli o godzinie 19.00. wykonawcami będą rawiccy organiści z udziałem solistów.

CZWARTEK (12 listopada 2015) – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,
- Spotkanie kandydatów do Bierzmowania, grupa p. Damiana Maciołka o godz. 18.00 w salce na probostwie.
- Różaniec za kapłanów o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne o 17.30
- Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży o godzinie 19.30 w salce na probostwie

PIĄTEK (13 listopada 2015) – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
- Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17.30
- Msza św. o błogosławieństwo dla Ojca Św., naszego ks. arcybiskupa i kapłanów w naszej parafii od Matek Różańcowych o godz. 18.30
- Spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej w mieszkaniu ks. Piotra
- Wyjątkowo nie będzie próby Zespołu Młodzieżowego.

Podziękowanie Ojcom Żywego Różańca za przeprowadzenie zbiórki ofiar na utrzymanie Cmentarza Parafialnego w Uroczystość Wszystkich Świętych.
- Bank Odzieży czynny jest w czwartki od godz. 16.00 do 17.00 przy Domu Katolickim.
- Siostra Agnes zaprasza dzieci na spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych o godz. 10.00 w Domu Katolickim.
- Wymienianki za zmarłych: jednorazowe w listopadzie można zamawiać w Zakrystii lub w Biurze Parafialnym, wymieniani całoroczne tylko w Biurze Parafialnym.
- Próba chóru w piątek po mszy wieczornej w salce; Chórzystów, a szczególnie nowe osoby chętne do wspólnego śpiewania bardzo serdecznie zapraszamy.
- Kurs przedmałżeński w naszej Parafii odbywać się będzie od 23 do 27 listopada po Mszy wieczornej o 18.30
- Wyjazd na spotkanie Młodzieży „Dobrze Być Razem” w Lesznie w piątek o godzinie 15.00 sprzed Neptuna – są jeszcze wolne miejsca – zapisy u księdza Michała

- Rocznice zawarcia Sakramentu Małżeństwa obchodzą: 49 rocznicę: Władysława i Marian Bujakiewiczowie,45 rocznicę: Stanisława i Józef Szpankiewiczowie, 40 rocznicę: Elżbieta i Jan Sierpowscy,30 rocznicę: Weronika i Andrzej Małeccy i 20 rocznicę: Barbara i Paweł – wszystkim Jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na dalsze lata wspólnego życia.
W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na naszym cmentarzu: Śp. Helenę Bruder z ulicy 17Stycznia 7, miała 85 lat, Śp. Klemensa Pityńskiego z ulicy Sucharskiego 11, miał 91 lat - Niech Bóg miłosierny wprowadzi ich do radości w Niebie. Wieczny odpoczynek...