Informacje parafialne

Tel. 65 545 20 20

www.facebook.com/fara.rawicz

Informator Parafialny

Msze Św. w dni powszednie:  o  godz. 700, 830 i 1830 w poniedziałek 31 sierpnia br. o godz. 1730 i 1830

Msze Św. w niedzielę: ogodz. 700, 830,930,1100,1200,1600 i 1830

Okazja do spowiedzi: w dni powszednie pół godziny przed każdą  Mszą Św. w niedzielę podczas wszystkich Mszy Św. za wyjątkiem Mszy Św. o godz. 1100.

Stały Konfesjonał: w piątki – przed południem od godz. 700 do godz. 1200 a po południu od godz. 1400 do godz. 1900. W I piątki miesiąca przed południem od godz. 700 do godz. 1200a po południu od godz. 1500 do godz. 1900.

Biuro Parafialneczynne jest codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 900 do godz. 1200, oraz w czwartek dodatkowo po południu od godz. 1500 do godz. 1800.

Biuro Parafialne dla narzeczonych czynne w środę  od godz. 1600 do godz. 1700.

Katecheza przed Chrztem Św. dla Rodzicówdziecka i  chrzestnych odbywa się indywidualnie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania. Instrukcja liturgiczna w piątek przed chrztem.

Wezwanie do chorego – tel. 507 495 874 (do chorego wzywamy za życia)

Kliknij, aby zobaczyć cały tekst

05.06.2016 r. Ogłoszenia Parafialne

X Niedziela Zwykła – 05 VI 2016 r.
Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00

PONIEDZIAŁEK (6 czerwca 2016)
- Spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy Św. wieczornej w salce im Św. Jana Pawła II.
- Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum (wszystkie grupy) o godz. 19.15 w kościele. Młodzież przynosi indeksy.

WTOREK (7 czerwca 2016)
- Spotkanie modlitewne czcicieli Św. Aniołów  o godz. 16.30 w salce im Św. Jana Pawła II.
- Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po Mszy Św. wieczornej w kościele.

ŚRODA (8 czerwca 2016) – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
- Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej Rawickiej o godz. 21.00.

CZWARTEK (9 czerwca 2016)
- Różaniec za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 17.30
- Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży o godz. 193.0 w salce im. Św. Jana Pawła II.

PIĄTEK (10 czerwca 2016) – bł. Bogumiła, biskupa i patrona archidiecezji
- Spotkanie Rycerzy św. Michała Archanioła o godz. 16.30 w salce
- Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30
- Krąg Biblijny ma spotkanie po Mszy Św. wieczornej u ks. Piotra
- Próba zespołu młodzieżowego o godz. 19.30 w salce im Św. Jana Pawła II

SOBOTA (11 czerwca 2016) – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
- 17 rocznica śmierci ks. Tadeusza Borowczyka, byłego naszego wikariusza i kapelana szpitala.
- O godz. 10.30 Msza Św., na której zostaną ustanowieni nowi lektorzy dla naszej parafii oraz parafii z naszego dekanatu rawickiego

NIEDZIELA (12 czerwca 2016) – Jubileusz Chorych i Niepełnosprawnych,
Przed kościołem czerwcowa zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny w Poznaniu i Szkoły Katolickie.

Podziękowanie: Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedziele na nasze prace parafialne, za jedną znaczną ofiarę, wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu Parafialnego Dnia Chorych i Starszych Parafian, oraz II Parafialnego Dnia Dziecka. Wszystkich dobroczyńców polecamy opiece i wstawiennictwo Św. Antoniego.

Bank Odzieży czynny jest w czwartki od godz. 1600 do godz. 1700 przy Domu Katolickim.

Wyjazd do Złotego Stoku - Są jeszcze wolne miejsca na obóz dziecięcy do Złotego Stoku, który odbędzie się  w dniach 11 do 17 lipca br. Cena 450 zł. Zapisy u Pani Krystyny Chmielarz lub u Pani Justyny Szymankiewicz.

Wyjazd do Lasowic Pomorskich - Ks. Piotr organizuje wyjazd dla dzieci w dniach 27 czerwca do 1 lipca br. do Laskowic Pomorskich. W planach jest zwiedzanie atrakcyjnych miejsc na Pomorza. Koszt wyjazdu wynosi 320 zł. Zapisy u ks. Piotra. Spotkanie organizacyjne dla rodziców odbędzie się 13 czerwca (poniedziałek) po Mszy św. wieczornej w salce im Jana Pawła II.

Rocznice zawarcia Sakramentu Małżeństwa obchodzą:  40 rocznicę – Państwo Krystyna i Stanisław Binkowscy, 7 rocznicę – Państwo Aleksandra i Przemysław Klima, 3 rocznicę – Państwo Agnieszka i Mariusz i 1 rocznicę  - Państwo Dobrochna i Łukasz Hodorowscy - BOŻE, KTÓRY JESTEŚ MIŁOŚCIĄ, błogosław im na dalsze lata i nieustająco otaczaj opieką ich rodziny.

Pogrzeby: w ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na naszym cmentarzu: Śp. Józefę Florkowską z ulicy Mickiewicza 2b, miała 84 lata, Śp. Irenę Bereda z ulicy Królowej Jadwigi 10, miała 66 lat, Śp. Adama Biniszkiewicza z ulicy Sucharskiego 10A, miał 70 lat -  Niech Bóg miłosierny wprowadzi ich do radości w Niebie. Wieczny odpoczynek...

Sakrament Chrztu Św. udzielany jest w naszej parafii zasadniczo w I i III niedzielę miesiąca podczas niedzielnej Mszy Św. z ważnej przyczyny chrzest może się odbyć w pozostałe niedziele, ale zawsze podczas Mszy Św. Chrzest załatwia się w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania, należy przedstawić urzędowy Akt Urodzenia dziecka, jeśli chrzestni są z poza parafii należy przedstawić zaświadczenia, że te osoby mogą być chrzestnymi. Chrzestnymi mogą być osoby wierzące i praktykujące, czyli uczestniczące w niedzielnej Mszy Św. Jeśli chrzestny przebywa poza granicami kraju winien przedstawić zaświadczenie wydane przez Polską Misję Katolicką, lub parafię na terenie której zamieszkuje. Chrzestnymi nie mogą być osoby które świadomie z własnej winy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy Św. lub żyją w niesakramentalnych związkach małżeńskich.