Informacje parafialne

Tel. 65 545 20 20

www.facebook.com/fara.rawicz

Informator Parafialny

Msze Św. w dni powszednie:  o  godz. 700, 830 i 1830 w poniedziałek 31 sierpnia br. o godz. 1730 i 1830

Msze Św. w niedzielę: ogodz. 700, 830,930,1100,1200,1600 i 1830

Okazja do spowiedzi: w dni powszednie pół godziny przed każdą  Mszą Św. w niedzielę podczas wszystkich Mszy Św. za wyjątkiem Mszy Św. o godz. 1100.

Stały Konfesjonał: w piątki – przed południem od godz. 700 do godz. 1200 a po południu od godz. 1400 do godz. 1900. W I piątki miesiąca przed południem od godz. 700 do godz. 1200a po południu od godz. 1500 do godz. 1900.

Biuro Parafialneczynne jest codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 900 do godz. 1200, oraz w czwartek dodatkowo po południu od godz. 1500 do godz. 1800.

Biuro Parafialne dla narzeczonych czynne w środę  od godz. 1600 do godz. 1700.

Katecheza przed Chrztem Św. dla Rodzicówdziecka i  chrzestnych odbywa się indywidualnie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania. Instrukcja liturgiczna w piątek przed chrztem.

Wezwanie do chorego – tel. 507 495 874 (do chorego wzywamy za życia)

Kliknij, aby zobaczyć cały tekst

05.02.2017 r. Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Zwykła – 5 II 2017 r.

Przypominamy, że z uwagi na przeprowadzane prace remontowe w naszym kościele Msze św. przed południem od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem świąt, będą odprawiane o godz. 7,oo i o godz. 7,3o. Intencje z godz. 8,3o będą odprawiane o godz. 7,3o. W sobotę bez zmian Msze Św. o godz. 7,oo, 8,3o i 18,3o.

Dzisiaj, w niedzielę: - Nieszpory o godz. 18,oo

PONIEDZIAŁEK – 6 lutego 2017 – Św. Męczenników Pawła Miko i towarzyszy

WTOREK – 7 lutego 2017
- Spotkanie czcicieli Św. Aniołów w salce o godz. 16,3o
- Śpiewanie Godzinek ku czci św. Michała Archanioła o godz. 18,oo w kościele.

ŚRODA – 8 lutego 2017
- Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – o godz. 1800

CZWARTEK – 9 lutego 2017
- Różaniec za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18,oo

PIĄTEK – 10 lutego 2017 – Św. Scholastyki
- Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18,oo

SOBOTA – 11 lutego 2017 – Światowy Dzień Chorych
- Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Rawickiej o godz. 18,oo

NIEDZIELA – 12 lutego 2017
- Nieszpory o godz. 18,oo

KOMUNIKAT BANKU ŻYWNOŚCI: W czwartek 9 lutego b. r. odbędzie się weryfikacja podopiecznych Banku Żywności od godz. 10,oo do godz. 15,oo w Domu Katolickim. Prosimy o dostarczenie odpowiednich dokumentów.

Rekolekcje w Dębowcu odbędą się w dniach od 26 do 28 maja 2017 roku. Zapisy u Pana Cyryla Matuszewskiego do końca stycznia. Koszt 370,- zł.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI – odbywać się będzie w kościele Św. Jana Chrzciciela w Lesznie przy ul. Bolesława Chrobrego w dniach od 20 do 25 lutego br. Nauki codziennie w kościele o godz. 19,oo.

Pielgrzymka do Ziemi Św. - Zebranie uczestników pielgrzymki do Ziemi Św. będzie w niedzielę - 05 lutego br. po Mszy Św. wieczornej w salce im. Św. Jana Pawła II na probostwie. Na pielgrzymkę są jeszcze wolne miejsca.

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostella - Parafia Św. Andrzeja Boboli organizuje pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Commpostella. Koszt 1600,- zł i 480 €. Termin 2 - 9 września br. Informacje w Biurze Parafialnym naszej parafii, zapisy w Biurze Parafialnym Parafii Św. Andrzeja Boboli.

Bezpłatne badania mammograficzne będą w Rawiczu 15 lutego br. o godz. 14,oo przy Domu Kultury, szczegóły na afiszu.

Komenda Powiatowa Policja w Rawiczu zachęca do zainteresowania „Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa – www.policja.pl – szczegóły na afiszu.

Podziękowania: Pani Edycie Pieprzyk za ugoszczenie chóru naszej parafii w Hotelu Diament, za ofiary złożone na pomoc Zakonom Klauzurowym, za ofiary złożone w miniona niedziele na nasze prace parafialne, zabrano: 9.830,08 zł, za 3 ofiary indywidualne wpłacone na konto bankowe naszej parafii, wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii polecamy opiece i wstawiennictwo Św. Antoniego.

Rocznice zawarcia Sakramentu Małżeństwa obchodzą: 46 rocznicę Maria i Tomasz Gandeccy i 15 rocznicę Patrycja i Piotr - Jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na dalsze lata.

Pogrzeby - w ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na naszym cmentarzu: Śp. Jerzego Lisa z ulicy Spacerowej 9, miał 65 lat, Śp. Zbigniewa Poźniaka, zam. w Kostrzynie nad Odrą, miał 73 lata - Niech Bóg Miłosierny wprowadzi Ich do radości w Niebie - Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie ...

Sakrament Chrztu Św. udzielany jest w naszej parafii zasadniczo w I i III niedzielę miesiąca podczas niedzielnej Mszy Św. z ważnej przyczyny chrzest może się odbyć w pozostałe niedziele, ale zawsze podczas Mszy Św. Chrzest załatwia się w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania, należy przedstawić urzędowy Akt Urodzenia dziecka, jeśli chrzestni są z poza parafii należy przedstawić zaświadczenia, że te osoby mogą być chrzestnymi.
Chrzestnymi mogą być osoby wierzące i praktykujące, czyli uczestniczące w niedzielnej Mszy Św. Jeśli chrzestny przebywa poza granicami kraju winien przedstawić zaświadczenie wydane przez Polską Misję Katolicką, lub parafię na terenie której zamieszkuje. Chrzestnymi nie mogą być osoby świadomie z własnej winy nie uczestniczące w niedzielnej Mszy Św. lub żyjące w niesakramentalnych związkach małżeńskich.

1 % podatku dla KSM - Istnieje możliwość przekazania 1% podatku na Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy naszej parafii, aby to uczynić należy w rubryce Numer KRS wpisać: 0000339553 w pozycji cel szczegółowy: KSM POZNAŃ – 30, oraz w odpowiednim miejscu zeznania obliczoną wartość 1% podatku.

PLAN KOLĘDY
początek kolędy od 16.00 w sobotę od 15.00

PONIEDZIAŁEK 6 LUTEGO 3 księży
1. Czeladnicza, Cechowa i Spółdzielcza
2. Rzemieślnicza
3. ul. Gen. Józefa Kalickiego, ul. Ppłk Włodzimierza Kowalskiego i ul. Bolesława Simoniego.

WTOREK 7 LUTEGO 3 księży
1. Kadecka - od początku,