Słowo na niedzielę 18 grudnia 2016 r.

W telewizji, radiu i w Internecie można spotkać reklamy typu: Portal ma­giczny - horoskopy, astrologia, wyrocz­nia: „Nie wiesz co cię czeka w przyszło­ści? Zadzwoń do wróżki. Sprawdź swój horoskop". „Magia to twoje przeznacze­nie”.

Problem okultyzmu, czarnej magii po­rusza znana z wielu seriali telewizyjnychpolska aktora Patrycja Hurlak w książce „Nawrócona wiedźma”. Aktorka najpierw zainteresowała się amuletami, później czytała o czarach i klątwach. Potem eks­perymentowała z wróżeniem z kart, horo­skopem i medycyną niekonwencjonalną oraz wywoływaniem duchów. Pisze: „Diabeł dał mi poczucie wyższości, wła­dzy, akceptacji, wyjątkowości. Wydawało mi się że mogę kreować rzeczywistość.

Takie poczucie wielkości uskrzydla. Jed­nak moje szczęście było tylko pozorne. W sercu panowały ciemność i pustka”. Wspomina, że już jako kilkuletnia dziewczynka zainteresowała się magią, a im była starsza, tym bardziej złowrogie klątwy rzucała np. na koleżankę, by złamała nogę i nie poszła na dyskotekę szkolną, czy na kolegę, by nie znalazł szczęścia osobi­stego. Jej zdaniem, dzięki magii spełniały się wszystkie jej marzenia, czuła się jak super bohaterka, aż do dnia. kiedy „zamó­wiła" dla siebie wymarzonego mężczy­znę. Taki mężczyzna pojawił się w jej ży­ciu i związała się z nim, lecz szybko od­kryła, że jest uzależniony od alkoholu i narkotyków, ma też bardzo wybuchowy charakter, a zerwanie z nim nie jest takie proste. Wtedy właśnie w modlitwie zapy­tała Boga dlaczego tak się dzieje?: „Do tamtej pory nikt mi nie powiedział, że czynię źle” - powiedziała aktorka. W pro­gramie „Pytanie na śniadanie" powiedziała: Zorientowałam się, że coś jest nie tak. Wpadłam w czarną magię jak miałam pięć lat. Jedno kłamstwo sprzedał mi dia­beł, że umiem rozmawiać ze zmarłymi. Jak do małego dziecka przychodzą zmarli to traktuje to on jako normę, to były zmar­łe osoby, które znałam. Teraz wiem. że to pewnie diabeł i demony podszywały się pod te osoby. Jak miałam 9-10 lat to poja­wiły się na polskim rynku przedruki za­chodnich gazet dla młodzieży  z horo­skopami, wróżbami, talizmanami. I ktoś może powiedzieć, że to bzdury i moż­na się tym zająć na żarty, ale diabeł nie zna się na żartach". Aktorka twierdzi, że przez długi czas nie wiedziała, że jest opę­tana przez szatana.

Aż w końcu usłyszała „dzwonek”. A był to głos Jezusa. Tak to wspomina: „W moim wypadku przyszedł Jezus i wal­nął mnie ostro w łeb. Ale walnął mnie tra­gedią w życiu czyli największy dramat mojego życia okazał się błogosławień­stwem dla mnie. Człowiek, który zrobił mi największą krzywdę w życiu był tą rę­ką Jezusa, która uderzyła mnie w głowę. To jest książka ku przestrodze dla rodzi­ców - żeby nie pozwalać dzieciom czytać i bawić się książkami, zabawkami związa­nymi z magią. Jezus stał przy umie przez ten cały czas, ale nie mógł mi pomóc, pó­ki Go o to nie poprosiłam". Aktorka przez przypadek trafiła na spotkanie z egzorcy­stą i od pierwszego egzorcyzmu zaczęła zmieniać swoje życie, znalazła spokój, którego nie miała do tej pory. „Zakocha­łam się po uszy w Jezusie, dał mi spokój serca, którego nie mogą dać kariera i pie­niądze"- kończy aktorka.