Duszpasterstwo więzienne

Parafia obejmuje troską duszpasterską istniejący od 1820 roku Zakład Karny w Rawiczu. Aktualnie przebywa w nim około 800 skazanych. Kapelanem Zakładu od września 1991 roku jest Ks. Wojciech Prostak.

Od czerwca 1995 roku w Zakładzie Karnym istnieje Kaplica pw Miłosierdzia Bożego. Poświęcenia kaplicy dokonał 19 czerwca 1995 roku Ks. Bp Zdzisław Fortuniak. Msze św. odprawiane są w kaplicy w niedziele i święta kościelne o godz. 1400, w ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 900

Od roku 1993 co dwa lata skazani mają możliwość po odpowiednim przygotowaniu przyjąć Sakrament Bierzmowania.

Skazani mogą również spotykać się na indywidualnych rozmowach z kapelanem zasadniczo w piątki, a w nagłych potrzebach w ciągu całego tygodnia.

Kapelan ogarnia również troską duszpasterską funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz ich rodziny. W lutym 1996 roku Dyrekcja, kapelan oraz pracownicy Zakładu Karnego w Rawiczu uczestniczyli w pielgrzymce do Włoch, podczas której osobiście spotkali się z Ojcem Świętym Janem Pawłem II oraz zwiedzili rzymskie więzienie "Regina Coeli". Każdego roku jest również organizowana autokarowa pielgrzymka do któregoś z sanktuariów maryjnych w Polsce ( w 1996 - Jasna Góra, 1997 - Licheń i 1998 - Wambierzyce i Bardo Śl.)

Zakład Karny nawiązał również dobrą współpracę z parafią, wykonując szereg prac na rzecz całej wspólnoty parafialnej.